Протестни скуп испред сједишта Уједињених Нација у Женеви

У организацији Српског форума грађана Црне Горе из ЕУ и Швајцарске, у суботу 25. јануара 2020. године, испред сједишта Уједињених Нација у Женеви, одржан је протестни скуп, као знак подршке Српској православној Цркви и вјерном народу у Црној Гори у борби за одбрану светиња, поводом неуставног и дискриминаторског Закона о слободи вјероисповијести, изгласаног насилно у Скупштини Црне Горе.

Протестни скуп испред сједишта Уједињених Нација у Женеви

Међу онима, који на овај начин свјетску јавност упознају са збивањима у Црној Гори, изазваним усвајањем овог неуставног, дискриминаторског, нецивилизацијског Закона о слободи вјере, била је и група грађана из Црне Горе и Херцеговине.

На скупу су се сабранима обратили: Спасоје Кривокапић, предсједник Српског форума грађана Црне Горе из ЕУ и Швајцарске, о. Ненад Михајловић, свештеник Епархије аустријско-швајцарске, Мило Дубак, потпредсједник хуманитарне организације „28. јун“, Симо Павловић, члан Управног одбора Српског форума грађана Црне Горе из ЕУ и Швајцарске, Драган Котарац и Милован Јовановић, представници Срба из јужне Француске.

Прочитано је писмо подршке Епископа аустријско-швајцарског Г. Андреја.

На скупу је, с благословом Преосвећеног Епископа Јоаникија, говорио протосинђел Евстатије (Драгојевић), сабрат манастира Ђурђеви Ступови, док се Милић Мићо Ралевић обратио у име Беранаца и Херцеговаца, пристиглих из Црне Горе и Републике Српске.
Програм је водио Марко Павловић, а скуп се одржавао под слоганом: Не дамо светиње!

Прочитано је писмо Српског форума грађана Црне Горе из ЕУ и Швајцарске, које је уручено представницима УН.
Протестне ноте су уручене и послате УН, Савјету Европе и Влади Црне Горе.

Скуп „Не дамо светиње“, пред сједиштем УН, изазвао је велику пажњу швајцарских медија, те је већина говорника дала изјаве на ову веома актуелну тему.