Православно братство Свети Георгије

Братство Свети Георгије основано је у јулу 2019. са циљем одбране и очувања светиња дробњачког краја.

Православно братство Свети Георгије

Поводом изгласавања неуставног и дискриминаторног Закона о слободи вјероисповјести у Скупштини Црне Горе, који је уперен против епархија Српске православне Цркве у Црној Гори, у сриједу 1. јануара 2020, у манастиру Светог великомученика Георгија, у селу Бијела, ово Братство је, како стоји у њиховом саопштењу, проширено члановима, те своје оснивање потврдили и заклетвом овјерили.

„У случају напада или упада у светиње овог краја од стране расколничке групације Мираша Дедејића, његовог „свештенства“, а уз помоћ њихових присталица који себе називају „црногорска православна црква“, као и других неканонских цркава или организација, ово Братство ће, одмах, са канонским свештенством стати на браник и тиме адекватно одговорити нападима“.

„Врата Цркве свим добронамјерним људима су отворена, али онима који се лажно представљају, праве раздор и шире мржњу, до њиховог покајања биће затворена“, закључује се на крају саоштења Братства Свети Георгије.