Обрезање Господње и Свети Василије Велики литургијски прослављени у Ђурђевим Ступовима

На празник Обрезања Господњег и светог Василија великог 14. Јануара 2020. године, свету Архијерејску Литургију у манастиру Ђурђеви Ступови, служио је његово Преосвештенство епископ будимљанско - никшићки г. Јоаникије.

Њему је саслуживао архимандрит Варнава (Дамјановић), игуман манастира Трескавац у епархији бихаћко - петровачкој, као и братство манастира  Ђурђеви Ступови.

Владика је у  бесједи указао на значај празника Обрезања Господњег, као и на спомен светог Василија Великог кога такође данас прослављамо.

Владика је честитао наступајућу нову годину и заблагодарио на посјети  оцу Варнави, и на подршку коју народ Републике Српске пружа Цркви у Црној Гори.