Посјета манастира у Елекаеву

16. јануара 2019. гостујући архијереји Кемеровске митрополије посјетили су Свето-успенски манастир у Елекаеву.

Посјета манастира у Елекаеву

Митрополит Барнаулски и Алтајски Г. Сергије и Епископ Будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, који бораве у посјети Кузбаској митрополији, посјетили су Свето-успенски Елекаевски манастир. Архијереје је дочекала игуманија ове свете обитељи монахиња Стефанија са сестринством и дјецом која живе у манастирском сиротишту. Том прилилом у част доласка високих гостију у главном манастирском храму Успења Пресвете Богородице одслужен је кратак молебан и гости су упознати са историјом настанка и тренутним животом Елекаевске обитељи, као и сиротишта. У наставку дјечији хор је извео празнични божићни концерт.
На крају концерта Епископ Јоаникије је даривао игуманију Стефанију иконом Светог Великомученика и Побједоносца Георгија а дјецу сиротишта иконом Пресвете Богородице Тројеручице и бројаницама. Такође и митрополит Сергије је уручио празничне дарове пожељевши дјеци и сестринству напредак и помоћи Божије у њиховом будућем животу.