др Антун Лисец у Никшићу

Црквена општина Никшић је организовала предавање др Антуна Лисеца на тему "Поштовање живота, здравља, предбрачне суздржаности, светости брака, Божијег дара плодности и достојанства зачећа“,у недјељу 28. фебруара 2016, у просторијама Црквено-народног дома Светог Василија Острошког у Никшићу.

др Антун Лисец у Никшићу

У име Црквене општине Никшић обратио се др Никола Маројевић, ђакон, а у име Митрополије црногорско-приморске, која је покровитељ предавања која већ неколико дана у градовима Црне Горе држи др Антун Лисец, присутнима се обратио свештеник Јован Пламенац.

Истакнути стручњак је у свом двочасовном излагању појаснио многе заблуде које су постојале у вези са вантјелесном оплодњом, указујући на то колико се у времену у којем живимо живот и зачеће олако схватају и у којој мјери не поштујемо њихову светост и важност.

др Антун Лисец у Никшићу

Пад наталитета, неплодност и велика смртност људи 21. вијека представљају бреме које су сами себи наметнули оног момента када су науку и медицину потчинили својим себичним циљевима и нехуманим намјерама.

Предавање др Лисеца добар је савјет и алармантно упозорење свима, нарочито младим људима и будућим родитељима, да слиједе прави пут и постану узори својој дјеци.