Посјета Русији

На позив организатора "Шестог дјечјег турнира у руском хокеју“, с благословом Патријарха Московског и све Русије Г. Кирила, дјеца из Никшића, предвођени свештеницима боравили су у Москви од 26-29. фебруара 2016.

Посјета Русији

Претходно је на сами дан поласка у никшићком Саборном храму служен молебан, којим је призивана Божија милост и благодат за пут у руску престоницу.

Посјета Русији

На церемонији отварања финалног дијела турнира у руском хокеју, 26. фебруара, на Црвеном тргу у Москви, су присуствовали Свјатјејши патријарх Московски и све Русије Г. Кирил и предсједник Федерације руског хокеја (ФХМР) Б. И. Скриник.

Посјета Русији

Предстојатељ Руске цркве обратио се пригодним словом учесницима турнира, пожеливши им успјех у надметању, да постану истински спортисти који у срцу чувају вјеру, љубав према Отаџбини, поштовање једни према другима.

Посјета Русији

Благословом Његове светости, сви учесници су добили пригодне поклоне.
Церемонији је присуствовао као почасни гост Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије. Његова светост Патријарх руски се задржао у кратком разговору са владиком Јоаникијем, који му је уручио пригодан поклон. Са своје стране Патријарх московски и све Русије Г. Кирило је упутио срдачне поздраве Патријарху српском Г. Иринеју и пастви Српске православне цркве.

Посјета Русији

Учесници турнира су током екскурзије посјетили Кремљ, Храм Христа Спаситеља, Светотројицку Сергијеву лавру и присуствовали бденију у Московској духовној академији.

опремање Инфо-служба ЕБН