Укинут даноноћни притвор Митрополиту черкаском и канивском Теодосију

Черкашки суд  (Украјина) 20. децембра 2023. је укинуо даноноћни кућни притвор Митрополиту черкаском и канивском Теодосију, остављајући само ноћни притвор. После саслушања, Митрополит је то саопштио верницима који су се окупили да подрже свог архипастира. Ово саопштава Информативно одељење Украјинске православне цркве позивајући се на Јутјуб канал Черкаскиј благовисник.

Укинут даноноћни притвор Митрополиту черкаском и канивском Теодосију

Архипастир Черкаске епархије је захвалио Богу, Пресветој Богородици и Светом Николају и рекао да је суд укинуо даноноћни притвор и да ће моћи да се врати на службу.

„Прошли смо ових осам месеци заједно са вама. Бринули смо, молили се, туговали, а сада се заједно радујемо”, рекао је Митрополит Теодосије.

Одмах након суђења, архијереј и верни народ су се упутили у Саборни храм Архангела Михаила да одрже благодарну молитву пред моштима Преподобног Макарија Канивског.

Извор: Митрополија црногорско-приморска