Изложба дјеце школе вјеронауке и добротворно вече у Беранама

Школа вјеронауке при Црквеној Општини у Беранама је основана благословом Њ.П. Епископа будимљанско-никшићког Господина Методија у марту 2022. године.

Дугогодишња сарадња са управом Центра за Културу из Берана је допринијела уступању просторија Градске библиотеке за потребе одржавања часова поменуте школе.

Први час је одржан 4. марта 2022. године када је уписано 55 чланова. Из часа у час, број полазника је растао и данас школу похађа 115 чланова.

У сарадњи Епархије будимљанско-никшићке и Црквене Општине у Беранама са управом ЈУ Полимски Музеј, родила се идеја о организовању изложбе радова полазника школе вјеронауке на тему „Васкрс и заједница", која ће се одржати у галерији музеја на Васкрсни понедељак, 25. априла, са почетком у 18 часова. Истом приликом ће бити организовано и прикупљање прилога за изградњу куће породици Кораћ која расте без родитеља.