Саопштење Парохије Шавничке

Данас, 4.априла 2020. г.Г. око 8:15 часова, примијетили смо да је непознато лице поставило обавјештење на вратима цркве Светог великомученика Георгија у Шавнику, у коме обавјештава грађане, да ће због ублажених мјера против корона вируса, службе у овом храму вршити се у стандардном термину од 9 часова, недјељама 5, 12, 19 и 26 априла ове године. Објава је написана црвеним фломастером на обичном бијелом папиру, а на дну стоји као потписник "парохија шавничка". Објава је залијепљена медицинском љепљивом траком. Непознати починилац овом објавом у исто вријеме обавјештава и позива народ на богослужење у назначеном временском периоду.

Овим путем желимо да демантујемо ову објаву и да обавијестимо јавност да је у питању класична подметачина нашој парохији и Цркви, која има намјеру да нас  оптужи да позивамо народ и тиме нарушавамо поредак и правила која су државни органи донијели за борбу против корона вируса. У питању је зла намјера локалних безбожника и шпијуна - нама добро познатих, који оваквим подметачинама желе да купе "царство" земаљско.

Службе у овом храму и свим другим вршиће се без присуства вјерних до даљњег.

Саопштење Парохије Шавничке

Парох парохије шавничке