Бијело Поље: Не могу се наћи ријечи које би описале величенствене догађаје у Црној Гори

Послије Mолебана који је, у четвртак 20. фебруара 2020. године служен у цркви Светих апостола Петра и Павла, кроз Бијело Поље је прошла свенародна литија до цркве Светог Николаја у Никољцу.

Обраћајући се вјерном народу, који су се као и претходних дана и вечери, окупили у импозантном броју, протојереј-ставрофор Синиша Јанковић је казао да је тешко изабрати ријечи којима се могу описати величанствени догађаји, који се дешавају у Црној Гори.

„Ово су библијски догађаји. Ово су највеличанственији догађаји у историји Црне Горе, а све због оних, који су мраку изгласали безакони Закон, којим покушавају да униште Цркву Божју, да униште правду и истину и да сахране Бога, као што су сахрањивали њихови преци на Видровану. На исти начин, данас су се пресвукли у нека друга руха, сакрили се иза силе и њихових закона. Па онда, ново зло сјеме сију међу браћом“, казао је о. Синиша.