Најава: Пројекција филма о Митрополиту Онуфрију, поглавару Украјинске Православне Цркве

Епархија будимљанско-никшићка и Црквена општина Никшић организују у Црквено-народном дому Светог Василија Острошког, у недјељу 29. децембра 2019, са почетком у 19 часова, пројекцију документарног филма „Наш Блажењејши“.

Овај документарни пројекат je посвећен 75. годишњици Његовог Блаженства Митрополита Онуфрија поглавара Украјинске Православне Цркве.

Упркос притиску од стране државних власти и расколника националиста последњих година, Украјинска Православна Црква је за пет година, како је на њеном челу Митрополит Онуфрије, порасла за 184 парохије и 30 манастира.

Ово су ријечи Митрополита бориспољског и броварског Антонија, који напомиње да је Митрополит Онуфрије „частан човјек, посвећен служби Цркве, одан завјетима монашким и као такав веома омиљен међу вјернима“.

„Он може служити као узор свакоме ко носи архијерејске одежде, ко је свештеник или ко је православни вјерник“, истиче Митрополит Антоније и додаје да је „Блажењејши Онуфрије симбол молитве и залагања за чисту вјеру и канонски поредак за све у Православљу“.
Током ових пет година, број архијереја је порастао за 15 и сада је премашио 100, а свештеника за 439 (укупно их има 12.409).
 Уз то, 16 подвижника, исповедника вјере и мученика 20. вијека прибројано је Сабору светих од стране Украјинске Цркве.

Митрополит Антоније закључује: „Његово Блаженство Митрополит Онуфрије воли свој украјински народ и залаже сав свој живот, све своје таленте за сваког Украјинца како би ходио стазом ка Богу и Небу, што је циљ за који је Бог створио сваког човека.“
Пројекцији филма у Никшићу присуствоваће Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.