Васојевићи сабрани у Молебану

У манастиру Ђурђеви Ступови, у суботу 28. децембра 2019, служен је Молебан Пресветој Богородици, који се, иначе, служи у невољама и искушењима за Цркву Божију и њене вјернике.

Васојевићи сабрани у Молебану

Молебан је служио Високопреподобни протосинђел Јеротеј (Калуђеровић), сабрат манастира Ђурђеви Ступови.

У служби је молитвено учествовало преко хиљаду људи, вјерног народа васојевићког краја који се не мире са дискриминаторским Законом о слободи вјероисповјести, изгласаном у црногорском Парламенту и пружају подршку својој Мајци Цркви. Међу сабранима је био и предсједник Општине Беране Драгослав Шћекић са сарадницима.

Ријечима бесједе обратио се протосинђел Евстатије (Драгојевић), сабрат Манастира.

Након Молебана за мир, умножење братске љубави и слоге и очување светиња,  народ се разишао у достојанственом миру и поретку разишао, ријешен да истраје у одбрани наше вјере, светиња и гробова прађедовских