Божићна Литургија служена у насељу Кочани

Празник Рођења Исуса Христа молитвено је прослављен у храму Светог Николаја Мирликијског Чудотворца у приградском насељу Кочани у Никшићу.

Божићна Литургија служена у насељу Кочани

Свету Литургију, која је почела у поноћ, служио је свештеник Мирко Вукотић, надлежни парох. Рођење Богомладенца Христа у литургијском сабрању дочекали су бројни вјерници кочанске парохије, међу којима је било доста дјеце и омладине.

Божићна Литургија служена у насељу Кочани

Светој тајни Тијела и Крви Христове приступило је око 100 вјерника. Богослужење су појањем пратили појци Никола Кадовић, Гордана Бјелетић и Милена Поповић. Сабрани народ са пажњом је саслушао читање Божићне посланице Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја.

Божићна Литургија служена у насељу Кочани

Послије Литургије, у славу Божију и у славу рођења Господа Исуса Христа, уприличена је пригодна трпеза љубави у Црквено-народном дому Светог Василија Острошког у Никшићу.

Фотогалерија