Протојереј Предраг Шћепановић одржао предавање у Бијелом Пољу: „Српски Светитељи 20. вијека“
Послије вечерње службе у цркви Светих Апостола Петра и Павла у недјељу, 25. августа, одржано је предавање архијејерејског намјесника подгоричко-даниловградског протојереја Предрага Шћепановића на тему „Српски Светитељи 20. вијека“.
Оца Предрага у име домаћина поздравили су протојереј Зоран Бубања и јереј Александар Раковић, а предавање је организовало Братство православне омладине „Свети Kраљ Милутин“.
О. Предраг је казао је овај свијет једно море, безобални океан и да човјек, идући њиме има неке светионике који га подсјећају да у овом свијету, иако је безгранична љубав Божја, постоје неки киљани, оријентири, нека навигација.
„У мору овога свијета један од светих храмова је и овај у коме велики хумски Kнез Мирослав 1185. године написа оно чувено Мирослављево јеванђеље, које је Унеско уврстио у 120 чуда свијета свих времена, тако да је страшно ово свето мјесто на којем стојимо и у обасјању овог Светога вјековног храма, који је имао мученичку историју и који је кроз велики петак дошао до свог васкрсења 1923. године. А и данас се у њему служи служба овога и онога свијета, тако да су 'манастири и криво гудало то што је српску вјеру сачувало'. На светим водама Лима, колико је мени познато било је 70 манастира и више од 400 цркава тако да је то нешто што је показатељ да су наши сиромашни а духовно богати преци давали посљедњи залогај из уста да би радили овако дивне и величанствене светиње“, бесједио је о. Предраг.
Он је у бесједи о светитељима 20. вијека подсјетио да су двојица, Свети Владика Охридски и жички Николај и Свети Јустин нови ћелијски канонизовани, а поред њих говорио је о Светом Патријарху Павлу, Светом Старцу Тадеју. У надахнутио бесједио подсјетио је и на ликове Светих Симеона Дајбабског и Мардарија Либертивилског.