Амбасадор Републике Србије обишао Саборни храм Светог Василија Острошког у Никшићу

Амбасадор Републике Србије у Црној Гори Небојша Родић боравио је са сарадницима, у четвртак 4. априла 2024. године, у посјети Општини Никшић.

Амбасадор Србије обишао Саборни храм у Никшићу

Том приликом, предсједник Општине Никшић Марко Ковачевић уприличио је пријем за амбасадора Родића и конзула Немању Секицког. Састанку су присуствовали шеф кабинета предсједника Марко Перућица и савјетник предсједника за туризам, културу и вјерска питања Миљан Мијушковић.

Обишли су, потом, Саборну цркву Светог Василија Острошког, гдје су амбасадора Републике Србије у Црној Гори дочекали и поздравили га ријечима добродошлице: протојереј-ставрофор Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки, протојереј Мирко Вукотић, секретар Епархије будимљанско-никшићке, протојереј Никола Маројевић, сабрат Саборног храма и предсједник ЦО Никшић Сретен Милатовић, упознавши га укратко са историјатом Храма и појединостима најављене обнове, која почиње наредних дана.
Након тога, посјетили су Епархијски двор, гдје су се задржали у срдачном разговору.