Епископ Јоаникије: Привођењем Митрополита Амфилохија сви смо повријеђени

Са запрепашћењем смо примили вијест да је данас на празник Христовог уласка у Јерусамим приведен у подгоричку полицијску станицу Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-примрски Г. Амфилохије са неколико свештенослужитеља само зато што је по свом раније утврђеном распореду вршио свету службу на древним темељима манастира Златице.

Епископ Јоаникије: Привођењем Митрополита Амфилохија сви смо повријеђени

Овај срамни поступак подгоричке полиције учињен под злонамјерно смишљеним и провидним изговором борбе против Корона вируса није ништа друго него нови удар на Цркву и Свету вјеру Православну. Сви ми православни свештеници и вјерници, поштујући заслуге, врлине и године нашег Митрополита и свети трон који му је од Бога повјерен са огорчењем осуђујемо понижавање и малтретирање Архијереја Христовог чиме смо сви понижени и повријеђени, али нас ово неће поколебати да служимо Богу живоме извору истине и здравља душевног и тјелесног. Знамо да ће свакога ко понижава Цркву и њене свете служитеље понизити Бог који све види и праведно суди.

Молимо се Господу да нас све заједно просвијетли свјетлошћу свога Васкрсења и да нас све обједини у борби против поменуте заразе а понајвише против сваке мржње и братске неслоге.

Епископ будимљанско-никшићки Јоаникије