Дјеца су наша будућност

Да су људи велики онолико колико им је велико срце, показао нам је својим гестом Фахрудин Тахировић из удружења особа са посебним потребама.

Наиме, он је цркви у Рожајама поклонио налоњ и једну богослужбену књигу, па су се тим поводом у суботу 4. априла 2016, у знак захвалности, у цркви у Рожајама окупила дјеца.

Иако је у дјетињству због тјелесних недостатака често био мета поруге, Фахрудин никада није замрзио себе или друге, већ је почео да шири љубав међу људима, а посебну пажњу је посветио дјеци.

Дјеца су наша будућност

Добродошлицу у цркву му је пожелио свештеник Слободан Радојевић, парох рожајски, који је између осталог рекао: "Нашу дјецу треба да научимо да воле, јер љубав не прави разлике међу људима. Нашу дјецу не треба да учимо да се дијеле ни по каквом основу, већ да су сви људи једнаки пред Богом без обзира на вјерску, националну, расну или политичку припадност. Вјера није идеологија као што то имају политичке странке. Вјера је љубав према Богу и према свим људима. Бог нас позива на љубав јер је она смисао живота, зато што је Бог љубав. Захваљујемо се још једном господину Тахировићу на показаној љубави и на посјети нашој цркви.“