Велики петак у Бијелом Пољу

На Велики петак у цркви Светих апостола Петра и Павла, 10. априла служени су царски часови, а у вечерњим сатима је служена вечерња служба са изношењем Плаштанице. У наставку је служено Јутрење Велике суботе са Статијама и Литија вјерног народа у којој је ношена Плаштаница око цркве.

Велики пратк у Бијелом Пољу

У обраћању вјерницима који су цјеливали Плаштаницу протојереј Дарко Пејић је подсјетио на молитву Плач мајке Божије и истакао да је у овим данима Христовог страдања важно да се смиримо, да саберемо мисли своје и ум свој, да се спустимо у срце своје и завиримо и видимо какво је.

Велики пратк у Бијелом Пољу

"Је ли спремно да жали и да састрадава са Христом, јер ће то значити да ће бити спремно да састрадава са ближњима својима. Онда ће то бити добро, Христово срце које Христовим страдањем куца, које Христовим путем иде. Пут Христов и пут Хришћана је узан и трновит пут, пут пун страдања патње и муке“, бесједио је о. Дарко и додао да док год страдамо то значи да смо на Христовом путу, јер Христос нас учи: "У свијету ћете имати невоље, али не бојте се јер ја побиједих свијет“, бесједио је о. Дарко.