Епископ Јоаникије служио Литургију у цркви Рођења Пресвете Богородице у Бечу

У оквиру званичне посјете Епархији аустријско-швајцарској, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је, у шеснаесту недјељу по Педесетници, 24. септембра 2017, Свету Архијерејску Литургију у цркви Рођења Пресвете Богородице у Бечу.

Епископ Јоаникије служио Литургију у цркви Рођења Пресвете Богородице у Бечу

Његовом Преосвештенству је саслуживало бројно свештенство.

Епископ Јоаникије служио Литургију у цркви Рођења Пресвете Богородице у Бечу

Светом богослужењу је присуствовао бројни вјерни народ, који је у великом броју приступио Светом Причешћу.

Епископ Јоаникије служио Литургију у цркви Рођења Пресвете Богородице у Бечу

По одслуженој Литургији празнична свенародна литија опходила је цркву, а храмовна слава је прослављена благосиљањем и ломљењем славског колача и жита.

Епископ Јоаникије служио Литургију у цркви Рођења Пресвете Богородице у Бечу

Сабраном свештенству и вјерном народу велики и дивни празник – Малу Госпојину, који је слава цркве Рођења Пресвете Богородице у Бечу, ријечима архипастирске бесједе честитао је Преосвећени Епископ Јоаникије.

Епископ Јоаникије служио Литургију у цркви Рођења Пресвете Богородице у Бечу

Вјерни народ се, потом, са Његовим Преосвештенством владиком будимљанско-никшићким Г. Јоаникијем сабрао на трпезу хришћанске љубави. У име братства храма, надлежни свештеник протојереј Петар Панић је захвалио Епископу на благослову и архипастирској љубави, указаној овом посјетом.