Патријарх јерусалимски Теофило III и Патријарх српски Иринеј допутовали у Бар

Његово Блаженство Патријарх Јерусалима и све Палестине господин Теофило III у чијој се пратњи налази Високопреосвећени Архиепископ константијски господин Аристарх стигао је 24. септембра око 17 часова у Бар, поводом освећења Саборног храма Светог Јована Владимира.

Патријарх јерусалимски Теофило III и Патријарх српски Иринеј допутовали у Барi

У исто вријеме допутовао је и Његова Светост Патријарх српски господин Иринеј у пратњи епископа будимљанско-никшићког Јоаникија и британско-скандинавског Доситеја.

Патријарх јерусалимски Теофило III и Патријарх српски Иринеј допутовали у Барi

Као изасланик Његове Свесветости Патријарха васељенског и цариградског господина Вартоломеја у Митрополију црногорско-приморску поводом овог величанственог догађаја стигао је Митрополит галијски господин Емануил.

Патријарх јерусалимски Теофило III и Патријарх српски Иринеј допутовали у Барi

Благослов Његовог Блаженства Патријарха Румунског господина Данила овим поводом пренијеће Епископ банатски господин Јован, који је такође допутовао у Бар.

Патријарх јерусалимски Теофило III и Патријарх српски Иринеј допутовали у Барi

Предстојатељи цркава и изасланици присуствоваће Академији поводом 1000 годишњице мученичке кончине Светог Јована Владимира у Бару, која ће се одржати на платоу испред Саборног храма са почетком у 20 часова.