Састанак Преосвећеног владике Јоаникија са првим људима општине Мојковац

Његово Преосвештенство Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија примили су у петак, 25. марта новоизабрани предсједници Општине и Скупштине општине Мојковац г. Драган Савић и г. Славенко Блажевић.

Разговору, који се водио у згради мојковачке Општине, присуствовали су и протојереј Александар Крговић, старјешина мојковачког Саборног храма Христовог Рођења, Радован Дамјановић, предсједник Црквене општине Мојковац, Милисав Ћорић, предсједник Одбора за изградњу Саборног храма и Светислав Смоловић, члан Црквене општине и предсједник Црквеног одбора храма Свете Тројице у Прошћењу.

Састанак Преосвећеног владике Јоаникија са првим људима општине Мојковац

Преосвећени Владика је првим људима мојковачке општине честитао на изабраним функцијама, пожеливши им успјех у раду. Осим о економском и привредном животу Мојковца, на састанку је било ријечи о преосталим радовима на уређењу Саборне цркве Христовог Рођења, а тичу се озелењавања и украшавања црквене порте. Општина Мојковац ће, како се чуло овом приликом, пружити помоћ у овим радовима.

Саборна црква Рождества Христовог у Мојковцу, да подсјетимо, освештана је на Божић 2008. године. Свету Архијерејску Литургију са чином освећења одслужили су тада Његово Високопреосвештенство Архиепископ цетињски Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије и Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.
Према ријечима надлежног пароха протојереја Александра Крговића ускоро се очекује почетак изградње Парохијског дома у Мојковцу, чиме би се значајно побољшали услови за одвијање црквеног живота.