Служен помен на празник Светог Јоаникија, Митрополита црногорског

Поводом празника Светог свештеномученика Јоаникија Липовца, Митрополита црногорско-приморског и осталих свештеномученика са њим пострадалих, у понедјељак 17. јуна 2013, Света заупокојена Литургија служена је у храму Светог Игњатија Богоносца у селу Почековићима у Бањанима код Никшића.

Служен помен на празник Светог Јоаникија, Митрополита црногорског

Литургијом је началствовао протојереј Петар Крговић, парох граховски уз саслужење јереја Александра Илића, пароха требињског, јеромонаха Арсенија Самарџића, настојатеља манастира Косијерево и јереја Раденка Копривице, надлежног пароха. Послије Литургије на јами Видне служен је парастос пострадалим монасима Тимотеју Ковачу, настојатељу манастира Добрићево и Теофану Бејатовићу, сабрату манастира Косијерево, који су страдали од безбожних комуниста у децембру 1941, тако што су их живе у јаму бацили.

Служен помен на празник Светог Јоаникија, Митрополита црногорског

Овом приликом је прослављен и спомен свештеномученика Риста Јарамаза, пароха косијеревског, који је такође пострадао од безбожника на Јовањдан исте године, а чије мученичке кости почивају код храма Светог Игњатија Богоносца у Почековићима. Сабраним вјерницима бесједом се обратио јеромонах Арсеније.