Прослављена слава манастира Светог Луке у Жупи Никшићкој

На дан када наша Света православна Црква прославља Светог апостола и јеванђелисту Луку и Светог Петра Цетињског, у уторак 31. октобра 2017, света Литургија служена је у параклису Светог Амфилохија Иконијског у манастиру Светог Луке у Жупи Никшићкој.

Прослављена слава манастира Светог Луке у Жупи Никшићкој

Литургијом је началствовао архимандрит Варнава, игуман манастира Трескавица у Епархији бихаћко-петровачкој, а саслуживали су: архимандрит Исаија, игуман манастира Бијела код Шавника, протојереј-ставрофор Веља Ковач, парох у Гацку, протосинђел Јефтимије, игуман манастира Пива, протојереји Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки и Миодраг Тодоровић, парох никшићки, јереј Остоја Кнежевић, старјешина никшићког Саборног храма.

Прослављена слава манастира Светог Луке у Жупи Никшићкој

Светој служби Божјој присуствовали су бројни вјерници Жупе и Никшића, који су приступили Светој Тајни причешћа.

Прослављена слава манастира Светог Луке у Жупи Никшићкој

Пастирском бесједом обратио се о. Варнава, који је игуманији Ефимији, сестринству манастира и вјерном народу честитао празник и храмовну славу, изразивши радост због учествовања у празничном сабрању.

Прослављена слава манастира Светог Луке у Жупи Никшићкој

Благосиљан је и преломљен славски колач, а како је Лучиндан крсна слава већине жупских породица освештани су и славски колачи данашњих свечара.

Прослављена слава манастира Светог Луке у Жупи Никшићкој

Заједничарење у име Божје и у славу Светог апостола и јеванђелисте Луке настављено је уз трпезу љубави, коју је спремило сестринство Манастира.