29. Октобар 2017.

Епархија будимљанско-никшићка је 24. октобра учествовала на Сајму успјешних пројеката у оквиру завршне конференције Оперативног програма „Развој људских ресурса 2012-2013“ – ИПА IV Компонента у Црној Гори.

Саопштење за јавност

Јавност је имала прилику да се упозна са пројектом „АРТОС – Прилика свима“ који имплементира Епархија будимљанско-никшићка. Циљ овог пројекта је допринијети повећању запослености и конкурентности на тржишту рада особа са инвалидитетом и то кроз увођење аквапонијске пољопривреде и покретања пластеничке производње кроз форму друштвеног предузетништва и интеграције са постојећим програмима и иницијативама. Кроз овај пројекат је обучено 20 особа са инвалидитетом, а запослено 3 особе.