Владика Јоаникије служио Литургију у никшићкој Саборној цркви

На празник Светих Козме и Дамјана – Врачеви, у сриједу 14. новембра 2018, Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Владика Јоаникије служио Литургију у никшићкој Саборној цркви

Саслуживало је свештенство и свештеномонаштво Епархија будимљанско-никшићке и тимочке.

Светим Тајнама Тијела и Крви Христове приступио је сабрани вјерни народ.

Празник Светих Козме и Дамјана, на крају Литургије, честитао је протојереј Остоја Кнежевић, старјешина никшићке Саборне цркве и пожелио срећну и благословену славу данашњим свечарима.

Отац Остоја је, овом приликом, најавио догађај који ће обогатити културна и духовна дешавања у оквиру Саборног храма у Никшићу. Наиме, у оквиру манифестације „Дани Његошеви“, коју осму годину заредом организују Удружење књижевника Црне Горе, Књижевно друштво "Његош" и НВО "Његошеве вечери поезије", вечерас ће, у Парохијском дому у Никшићу, са почетком у 17 часова бити одржана промоција књиге „Његош у збору свјетских великана“ Момчила Мићовића. У 19 часова биће уприличен велики поетски сабор у славу Његоша, у којем ће своје стихове говорити пјесници из Русије, Бугарске, Румуније, Словачке, Србије и Црне Горе. У програму ће учествовати и Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије и Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.