Упокојио се Проф. др Милан Радуловић

Проф. др Милан Радуловић, професор Православног богословског факултета у Фочи и бивши министар вера у Влади Републике Србије, сахрањен је у четвртак, 2. новембра, на Земунском гробљу у Београду.

Упокојио се Проф. др Милан Радуловић

Претходно је служена Заупокојена литургија у Богородичиној цркви у Земуну где је о хришћанском путу почившег професора беседио протојереј-ставрофор Божо Бакајлић, старешина Богородичине цркве и архијерејски намесник земунско-новобеоградски. Потом је опело служио Преосвећени Епископ милешевски г. Атанасије (Ракита), а саслуживали су: протојереј-ставрофор др Саво Јовић, главни секретар Светог архијерејског Синода СПЦ, протојереј-ставрофор проф. др Предраг Пузовић, декан ПБФ у Београду, протојереј-ставрофор др Дарко Ђого, бивши декан ПБФ "Св. Василија Острошког" у Фочи, протојереј-ставрофор проф. др Драгомир Сандо, продекан ПБФ у Београду, протојереј-ставрофор проф. др Драган Протић, ректор богословије Светог Саве у Београду, протојереј-ставрофор Петар Лукић, старешина Саборне цркве као и протођакон Стевица Рапајић.

Упокојио се Проф. др Милан Радуловић

Опелу су присуствовали Преосвећени Владика будимљанско никшићки г. Јоаникије, др Милета Радојевић директор Управе за сарадњу са Црквама и верским заједницама са сарадницима, као и бивши председник СР Југославије др Војислав Коштуница. Појао је хор Првог београдског певачког друштва. Владика Атанасије је у беседи истакао да је проф. Радуловић био веома упоран у настојањима да унапреди црквену и школску просвету. Нека Господ подари рајско насеље почившем проф. др Милану Радуловићу.