Аранђеловдан у Бијелом Пољу

На празник Светог Арханђела Михаила у суботу, 21. новембра 2015, у цркви Светих Апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу литургију је служио јереј Никола Скопљак.

Аранђеловдан у Бијелом Пољу

Честитајући празник и славу свечарима о. Никола је подсјетио да се вјерници сабирају у светом храму да се заједно помолимо Богу и Архангелу Михаилу и свим бестјелесним силама који су на невидљив начин присутни са нама на светој Литургији Божанственој.

Аранђеловдан у Бијелом Пољу

"Ово је посебан дан да се заједно помолимо Богу, да нас Свети Архангел Михаил и све силе бестјелесне заједно заступају пред Лицем Божјим. Да моле Господа Бога за спасење душа наших, јер суштина нашег окупљања и боравка овдје и на светој Литургијијесте да се кроз молитве Светих, кроз молитве небеских Сила бестјелесних сјединимо са живим Богом. То је једна веза сједињења Неба и земље која се остварује овдје на служби, кроз свету Литургију и кроз свету тајну причешћа, јер и центар Литургије јесте света тајна причешћа. А оно је центар тако што се човјек у овом привременом материјалном животу, спрема за нешто љепше. Сви смо ми пролазни и једини начин да се сјединимо, да живимо са својом црквом и са Богом јесте да живимо хришћански, да поштујемо пост и молитву, да имамо љубав једни према другима, да испуњавамо Божје заповијести и да то крунишемо кроз свету тајну причешћа и Литургију, која је праобраз Царства Небескога."

Аранђеловдан у Бијелом Пољу

"Ми овдје пролазни људи на земљи заједно стојимо са силама бестјелесним, невидљиви Анђели који стоје неућутно пред лицем Божјем моле се за све нас који од њих милост Божју очекујемо. Видимо и кроз свету Литургију доста примјера како се анђелске силе обраћају Божјем престолу и како непрестано кличу: Свет, Свет свет Господ Саваот. Тако и ми треба непрестано да се молимо Богу, да призивамо све небеске силе да и тражимо помоћ за све“, бесједио је о. Никола.