Мојковачка парохија се бори са временском стихијом

Ситуација, проузрокована падавинама и великим невременом, веома је тешка и у мојковачкој парохији.

Мојковачка парохија се бори са временском стихијом

Снијег који је, према ријечима надлежног пароха јереја Александра Крговића, у овом мјесту непрекидно падао од 1. фебруара и достиже висину од једног метра и 80 центиметара, учинио је да су саобраћајнице непроходне, чак и у центру града. Машине за уклањање снијега прочистиле су најужи центар, али су периферија, приградска насеља и бројна мојковачка села остала блокирана и потпуно одсјечена. Саобраћај функционише једино до оних села која су уз саму магистралу.

Мојковачка парохија се бори са временском стихијом

У оваквој ситуацији и прилази црквама су неприступачни, осим Саборног храма Христовог Рођења у центру Мојковца. Протеклог викенда прилаз цркви и велику количину снијега са крова очистило је неколико младих Мојковчана, иначе чланова Братства православне омладине ”Светог краља Уроша I”. Они се, истиче отац Александар, одазивају апелима за помоћ нарочито када су у питању угрожена домаћинства. Усљед велике количине падавина протеклих дана дошло је до урушавања кровова на двјема кућама, а у једном домаћинству избио је пожар, али, хвала Богу, нико није повријеђен. Због тога су сви радно способни грађани Мојковца ангажовани на отклањању снијега са кровова, што није нимало лак и једноставан посао.

Мојковачка парохија се бори са временском стихијом

Ипак, напомиње отац Александар Крговић у читавој овој ситуацији, када је зимска стихија одсјекла све путне правце у Црној Гори и када је, рекло би се, помоћ потребна једнако на селу као и у граду, осјећа се људска солидарност и потреба да се притекне у помоћ другима, осјећа се заједништво које људе зближава у невољама.