Помозимо обнову храма Преподобне мати Параскеве у Горњем Заостру

Драга браћо и сестре,

У селу Горње Заостро надомак Берана у изградњи је Храм Преподобне мати Параскеве. Камен темељац ове спомен-цркве у част свим нашим часним прецима погинулим за вријеме отаџбинског рата у краљевој војсци, освештао је и положио прије двадесетак година блаженог спомена митрополит црногорско-приморски господин Амфилохије.

Већ неких  десетак година услед обуставе радова због мањка слоге и трудољубивости,храм се не завршава и видно пропада. Нарочито због непокривености већег дијела храма, прокишњавања и мраза, бетонски стубови и надстрешнице око храма су испуцали и пропали.

Са благословом епископа будимљанско никшићког а потоњег митрополита црногорско-приморског господина Јоаникија формиран је одбор за изградњу који има љубав и интересовање да се угради у храм својим трудом, како би исти засијао пуним сјајем у славу Свете Петке и наших свијетлих предака. Такође уз благослов нашег епископа Методија и његову свесрдну подршку, као парох у Горњем Заостру, обраћам Вам се молбом да својим прилогом помогнете завршетак овог Светог храма.

Парох новонасељски и заострошки
Јереј Милош Цицмил