Недјеља православља у никшићкој Саборној цркви

На Недјељу православља, 17. марта 2019, Света Литургија служена је у Саборном храму Светог Василија Острошког у Никшићу.

Недјеља православља у никшићкој Саборној цркви

Литургију је служио протојереј Василије Брборић уз саслужење никшићких свештеника: протојереја-ставрофора Радојице Божовића, свештеника у пензији, протојереја-ставрофора Слободана Јокића, архијерејског намјесника никшићког, јереја Николе Маројевића и ђакона Константина Дојића.

Многобројним вјерницима, који су молитвено учествовали у литургијском сабрању, бесједом се обратио началствујући, о. Василије, који је говорио на тему данашњег великог празника.

У спомен Седмог васељенског сабора и побједе православља над иконоборцима, литија са иконама је опходила Саборни храм. Посебну радост богослужењу дало је присуство великог броја дјеце.
По повратку у Храм прочитан је Синодик православља.