Епископ Јоаникије богослужио у манастиру Хиландару

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије, боравио је у Светој српској царској лаври манастиру Хиландару, гдје је у суботу 17. марта 2018, началствовао Светом Архијерејском Литургијом.

Епископ Јоаникије богослужио у манастиру Хиландару

Уз игумана хиландарског Методија саслуживали су и бројни свештенослужитељи, узнијевши молитве у Богородичином храму, који су утемељили Свети Сава и Свети Стефан Немања, а надоградили Свети Краљ Милутин и Свети кнез Лазар.

Светој служби Божјој присуствовали су бројни гости, вјерници, пристигли из свих крајева свијета да би учествовали у литургијском сабрању у српској светињи – манастиру Хиландару, који вјековима представља извор наше духовности, културе и државности.

И сјутрадан, на четврту, Средопосну, недјељу Часног поста, која је посвећена Светом Јовану Љествичнику, 18. марта 2018, светом Литургијом началствовао је Преосвећени Епископ Јоаникије уз саслужење других отаца.

Епископ Јоаникије богослужио у манастиру Хиландару

Посјету Хиландару, светињи која је била и остала потпора у тешким догађајима кроз које је пролазио наш народ у историји и којој се с радошћу иде у походе, Владика је завршио током дана.

У поподневним часовима, Преосвећени Епископ Јоаникије посјетио је гробно мјесто блаженопочившег старца Пајсија Светогорца, великог подвижника нашег времена, чије освећено тијело почива у манастиру Светог Јована Богослова у Суротију, поред Солуна.