Други међународни Острошки полумаратон

На празник – Цвијети, у недјељу 1. априла 2018, одржаће се II  Међународни „Острошки полумаратон“ од Саборне цркве Светог Василија Острошког у Никшићу до Доњег острошког манастира.

Други међународни Острошки полумаратон

Ову спортску и туристичко-вјерску манифестацију, са благословима Високопреосвећеног Митрополита Амфилохија и Преосвећеног Епископа Јоаникија, организује Атлетски клуб Никшић. У Никшићу је, у петак 30. марта, одржана конференција за новинаре на којој су представници медија упознати о детаљима предстојећег догађаја.

Трка, у дужини од 21 километра, почеће у 10 сати и 30 минута са Трга Шака Петровића у Никшићу и иде најљепшим дјеловима града, пролази Царевим мостом, преко Пандурице до циља, а то је Доњи манастир Острог, навела је Ана Петровић Његош.

Душан Крцуновић, члан Организационог одбора је оцијенио да је Острошки полумаратон један од најтежих, а истовремено и најатрактивнијих полумаратона. Овакве манифестације, по ријечима Крцуновића, осим спортске имају и туристичку димензију и прилика су за културну промоцију једне средине. Острошки полумаратон, уз то, има и важну духовну димензију, јер се цијели догађај одвија се под духовним покровитељством нашег великог Светитеља Василија Острошког, казао је Крцуновић, додајући:
„Одржава се на празник Цвијети који најављује Христову крсто-васкрсну побједу над смрћу, док сама стаза, која спаја два острошка храма, дочарава пут успона ка светости као идеалу и циљу људског живота“.

На конференцији за новинаре обратио се и Драго Мусић, технички директор Острошког полумаратона, напомињући да је пријављено око 300 такмичара из 11 земаља. Своје учешће најавила су четири учесника Олимпијских игара у Лондону и Рију и великих тркачка имена из региона, а то су: Слађана Перуновић из Црне Горе, Дарко Живановић из Србије, Луциа Кимани, Кенијка са босанским пасошем, Ана Суботић из Србије, Алија Имамовић из БиХ, Анте Живковић из Хрватске.

„Наш циљ је да у будућности Острошки полумаратон прерасте у једну од најмасовнијих туристичко-спортских манифестација не само у Црној Гори, већ и у региону“, поручио је Мусић.