Добротворно вече за почетак радова на изградњи центра Светог Нектарија Егинског

У организацији Епархије будимљанско-никшићке и Одбора за изградњу црквеног спортско-омладинског центра Светог Нектарија Егинског, у суботу 12. марта 2015, у Парохијском дому у Никшићу, одржано је добротворно вече за откуп земљишта и почетак радова на овом центру.

Добротворно вече за почетак радова на изградњи центра Светог Нектарија Егинског

Сабрање, поводом прикупљања средстава за почетак радова на будућем црквеном спортско-омладинском центру Светог Нектарија Егинског у Никшићу, којем је присуствовао велики број људи добре, не само из Никшића, већ и много шире, благословио је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.

Добротворно вече за почетак радова на изградњи центра Светог Нектарија Егинског

Изградња оваквог центра, сматра Владика, поспјешиће духовно заједништво, а осим спортских и културних садржаја, који ће бити на распологању житељима Никшића, центар ћедобити и своју литургијску димензију, јер ће бити заснован на духовним вриједностима, на окупљању око чаше Господње. Када се таква заједница створи онда оно што из ње проистекне, у доброј намјери и са циљем да се угоди Богу, све је то благословено, честито и донијеће свима добро радост и велики благослов, рекао је Његово Преосвештенство и додао:

Добротворно вече за почетак радова на изградњи центра Светог Нектарија Егинског

"Из самог назива може се схватити намјераоснивања овог центра и да кренемо, ако Бог да,са његовом градњом, јер Саборна црква Светог Василија Острошког својим дјеловањем је организовала доста активности, доста окупљања, па ово што будемо радили на будућем црквеном спортско- омладинском центру је, заправо, наставак оних активности које је Црквена општина никшићка за последњих 25 година свог рада учинила. А уприличила је велики бројзначајних културних, црквених догађања, тако да је овај простор овдје, на неки начин, постао "тијесан“. Добро је да се од те енергије, од значајнихидеја и замисли,преточи и на неко друго мјесто. Зато смо од свег срца благословили ову акцију, чији је носилац отац Слободан Јокић, архијерејски намјесник никшићки, са његовим сарадницима. Велики број људи добре воље се укључио у ову акцију, надам се да ће, уз помоћ Бога, Светог Василија Острошког и Светог Нектарија Егинског, ово племенито дјело убрзо и да се оствари, а нови садржаји ће, у много чему, освјежити живот црквене општине никшићке, града Никшића“, казао је Преосвећени Епископ Јоаникије.

Добротворно вече за почетак радова на изградњи центра Светог Нектарија Егинског

Након пригодног програма, у којем је наступио хор Преподобне мати Ангелине и оперска пјевачица Тијана Блечић, протојереј Слободан Јокић је, захвалио свима што су се одазвали позиву да присуствују овој добротворној вечери и учествују у благословеном дјелу изградње центра са параклисом Светог Нектарија Егинског у Никшићу.

Добротворно вече за почетак радова на изградњи центра Светог Нектарија Егинског

"Много сам срећан као парох парохије Прве бистричке, гдје ће се градити овај центар, прије свега што вас сте дошли у оволиком броју, што сте схватили и препознали значај овог мјеста. Ишли смо прије неки дан на поклоњење Светом Нектарију Егинском да узмемо благослов и тај благослов се осјећа вечерас овдје“, рекао је свештеник Слободан Јокић, користећи прилику да захвали свим људима уз чију помоћ је ова идеја почела и да се реализује.

Добротворно вече за почетак радова на изградњи центра Светог Нектарија Егинског

Први међу њима, свакако, је Високопреосвећени Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије, чији благослов, заједно са иконом Светог Нектарија Егинаског и значајним новчаним прилогом,су донијели свештеници подгоричког Саборног храма. Уз протојереја-ставрофора Бориса Брајовића, то су Ранко Кувељић и Владо Вучетић из Лондона.

Добротворно вече за почетак радова на изградњи центра Светог Нектарија Егинског

"Хвала вам свима што сте вечерас овдје, што осјећате љубав и топлину коју даје Свети Нектарије, велики чудотворац Божји. У Црној Гори су се већ дешавала његова чуда и, ако Бог да, дешаваће се у његово име, у његову славу ћемо правити овај храм и овај центар да знамо гдје треба да усмјеравамо своју омладину – тамо гдје је спасење и гдје је живот вјечни“, поручио је о. Слободан.

Добротворно вече за почетак радова на изградњи центра Светог Нектарија Егинског

Он је саопштио да је овом приликом скупљено око 20 хиљада евра, а многи људи добре воље обећали су помоћ у раду, материјалу, знању, умијећу. Врло брзо ће бити освештани темељи и почети градња овог центра.