Поводом празника Светих равноапостолних просветитеља словенских Кирила и Методија

У сусрет прослављању празника словенских Просветитеља, Светих Кирила и Методија, клуб мотоциклиста „Ноћни вукови“, огранак Србије, Црне Горе и Републике Српске организовао је „Пут ћирилице“.

На овај симболичан пут, чланови „Ноћних вукова“ кренули су из манастира Милешеве. У понедјељак 22. маја 2017, молебан у Световазнесењском храму, пред полазак, служили су протојереј-ставрофор Марко Папић, старјешина храма Васкрсења Христовог у Новом Прибоју и протојереј Бранислав Стојановић, секретар Епархије милешевске.
Отац Марко је на крају молепствија одржао „Слово о светој ћирилици“.

Чланови мото клуба „Ноћни вукови“ поклонили су се и цјеливали руку Светог Саве и обишли манастирску ризницу.

Током пута, у понедјељак, 22. маја обићи ће манастире у Овчарско-кабларској клисури, у уторак 23. маја посјетиће Вишеград, Фочу и Требиње. На празник Светих Кирила и Методија, у сриједу 24. маја учествоваће у Светој Литургији у Саборном храму Преображења Господњег у Требињу, а потом ће се поклонити моштима Светог Василија Острошког Чудотворца у манастиру Острог. Завршетак пута планиран је, истог дана, обиласком храма Светог Јована Владимира у Бару, гдје ће их благословити Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије и гдје ће бити одржана свечана академија у част словенских Просветитеља.