Литургија на Стражници у Петровићима

У последњу суботу мјесеца маја 27. 5. 2017.г. у организацији Црквеног одбора при обновљеном Храму Светог архангела Михаила на Стражници у Петровићима и ове године одржана је акција уређења гробља и порте Храма.

Литургија на Стражници у Петровићима

После уређења служен је помен упокојенима оснивачима, свештенослужитељима и обновитељима овог Храма као и свима који на овом гробљу почивају.

Помен су служили свештеници Остоја Кнежевић парох Никшићки и Раденко Копривица надлежни парох.

Литургија на Стражници у Петровићима

После помена на приједлог надлежног свештеника и Црквеног одбора договорено је да се на Духовски понедјељак 5. јуна ове године по први пут одржи Црквено - народни Сабор вјерног народа који ће почети служењем Свете Литургије у обновљеном Храму на Стражници.

Литургија на Стражници у Петровићима

Такође, било је ријечи и о наставку радова на изградњи Црквено-народног дома који се од прошле године гради поред овог Храма.