Поклоничко путовање дјеце из парохије Бањанско-рудинске светињама Херцеговачког краја

У уторак 2. маја 2017. године организовано је поклоничко путовање дјеце при Саборном Храму Светог архангела Михаила из Велимља светињама Херцеговине.

По благослову свештеника Раденка Копривице који је организовао ово путовање, вође пута биле су попадија Дијана Копривица и наставница црквеног појања Неда Радан.

Дјеца су посјетила манастире Добрићево, Тврдош, манастир Светог Петра и Павла, Херцеговачку Грачаницу и Саборни Храм Преображења у Требињу, а по повратку обишли су и Саборни Храм на Враћеновићима.

У свим манастирима дјеца су била срдачно дочекана од монаштва које их је упознало са историјатом и светињама манастира.

Ово путовање оставило је пријатан утисак на дјецу, која ће уз помоћ Божију имати од њега духовну корист.