Вече поезије Рајка Петрова Нога

У оквиру културно-духовне манифестације "Дани Светог Василија Острошког“ у Никшићу, у недјељу 8. маја 2016, уприличено је вече поезије Рајка Петрова Нога.

Он је као овогодишњи добитник награде УКЦГ "Марко Миљанов", био гост трибине "Свободијада“, а вече је организовано у просторијама Друштва црногорско-руског пријатељства.

Вече поезије Рајка Петрова Нога

Милица Бакрач, уредник трибине "Свободијада“ је, поздрављајући Његово Преосвештенство Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија, који је присуствовао овој вечери, те пјесника Рајка Петрова Нога, као и бројну публику, подсјетила да је ово година великих јубилеја у којој прослављамо седам деценија Удружења књижевника Црне Горе и часописа "Стварање“, 20 година литије коју, у славу Светог Василија Острошког, заштитника града Никшића, организују Епархија будимљанско-никшићка и никшићка Црквена општина.

"Имамо част да у оквиру манифестације "Дани Светог Василија Острошког“ представимо једног од најбољих српских пјесника Рајка Петрова Нога, чија је пјесничка књига „Преко пепела“ награђена књижевном наградом УКЦГ "Марко Миљанов“ за 2015. Издавач награђеног дјела је "Православна реч“ из Новог Сада. Одлуку је донио жири кога сачињавају: Драган Лакићевић, предсједник и чланови: Будимир Дубак, Владимир Поповић“, навела је Бакрач.

Образложење жирија прочитала је Марија Јањушевић, студент Филозофског факултета у Никшићу.

Бесједом се обратио и пјесник Рајко Петров Ного. Он је, иначе, за збирку „Не тикај у ме“ 2010. године добио књижевну награду "Извиискра Његошева“ коју додјељује Епархија будимљанско-никшићка.