Патријарх и архијереји код престолонаследника Александра

Његово Краљевско Височанство Престолонаследник Александар приредио је 19. маја 2016. у Белом Двору свечану вечеру за архијереје Српске Православне Цркве, учеснике редовног заседања Светог Сабора.

Свечаној вечери су присуствовали Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј са архијерејима наше Свете Цркве, проф. др Милета Радојевић, директор Управе за сарадњу с црквама и верским заједницама, као и чланови саветодавних тела Круне.
Престолонаследник Александар пожелео је добродошлицу и, између осталог, рекао: -Велика ми је част што могу и ове године да поздравим архипастире наше Свете Цркве у дому својих предака. Увек се радујем када сам са вама и када имам прилику да од вас чујем речи вере и мудрости! Молимо се да Бог благослови овај наш скуп.

Патријарх и архијереји код престолонаследника Александра

Истом приликом престолонаследник Александар се осврнуо на упокојење кнеза Александра и рекао: - Као што знате, прошле недеље је овоземаљски живот напустио мој рођак, кнез Александар, најстарији син кнеза Павла и кнегиње Олге. Сутра ћемо га сахранити на Опленцу. Молимо се Господу да му подари рајско насеље! Нека му је вечна слава.

Патријарх и архијереји код престолонаследника Александра

Захваљујући се на гостопримству Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј пожелео је срећу Краљевској породици, мир, правду и спасење свим људима добре воље.

Патријарх и архијереји код престолонаследника Александра

Његовој Светости Патријарху српском г. Иринеју, архијерејима и члановима саветодавних тела Круне представљена је и изложба „Династије Карађорђевић и Романов - историја и везе“ аутора мр Душана Бабца која ће 20. маја 2016. и званично бити отворена у Белом Двору.

Преузето са www.spc.rs