Васкрс свечано прослављен у Никшићу

Најрадоснији хришћански празник – Васкрсење Господа Исуса Христа молитвено и свенародно је прослављен у Саборној цркви Светог Василија Острошког у Никшићу.

Васкрс свечано прослављен у Никшићу

У поноћ је служена Васкршња Литургија, којој је претходило Васкршње Јутрење и свечана Литија око Саборног храма.

Васкрс свечано прослављен у Никшићу

Празнично евхаристијско сабрање увеличао је долазак Благодатног огња са гроба Господњег из храма Христовог Васкрсења у Јерусалиму, који је на Велику суботу у вечерњим часовима стигао у Црну Гору, а потом донијет у све храмове на простору наше Епархије и Митрополије црногорско-приморске.

Васкрс свечано прослављен у Никшићу

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија Благодатни огањ је у Саборну цркву Светог Василија Острошког у Никшићу пред поноћну Васкршњу Литургију подијељен вјерном народу.

Васкрс свечано прослављен у Никшићу

Поноћну Литургију је служило свештенство архијересјког намјесништва никшићког: протојереј Слободан Јокић,архијерејски намјесник никшићки и ђакон Константин Дојић.

Васкрс свечано прослављен у Никшићу

У евхаристијском сабрању учествовали су бројни вјерници, који су се, у радости највећег празника, причестили Светим Тајнама Христовим.

Васкрс свечано прослављен у Никшићу

Прочитана је Васкршња посланица Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја.
На празник Васкрсења Господа Исуса Христа у никшићком Храму, са почетком у 8 часова, служена је друга Васкршња Литургија.

Васкрс свечано прослављен у Никшићу

Литургију су служили: архимандрит Никифор Миловић, протојереј-ставрофор Марко Ђурковић, јереј Остоја Кнежевић и ђакон др Никола Маројевић.

Васкрс свечано прослављен у Никшићу

Посланицу Његове Светости Патријарха српског Г. Иринеја прочитао је ђакон Никола Маројевић.

Васкрс свечано прослављен у Никшићу

Пламен Благодатног огња је, по одслуженој Васкршњој Литургији, подијељен вјерном народу испред никшићког Саборног храма.

Васкрс свечано прослављен у Никшићу

Вјерницима су даривана освештана васкршња јаја уз честитике свештенства за срећан, радостан и Богом благословен празник Васкрсења Христовог.