Почињу "Дани Светог Василија Острошког“ у Никшићу

Изложбом васкршњих јаја, која је на Васкршњи уторак, 3. маја 2016, отворена у Духовном центру Преподобног Исаије од Оногошта у Никшићу, почела је овогодишња духовно-културна манифестација "Дани Светог Василија Острошког“, коју традиционално организују Епархија будимљанско-никшићка и Црквена општина Никшић.

Почињу

Изложбу је, пригодним словом, отворио протојереј-ставрофор проф. др Борис Брајовић.

Почињу

"Два су начина како човјек приближава и разумијева оно Божанско у сфери људског. То су ријечи и слика, логос и икона. Начини како особимо присутност Бога у времену кроз ријеч и слику, показују ону најљудскију потребу да волимо и живимо са оним кога волимо обраћајући му се као оном блиском и интимном. Почетак историје откривања Бога у свијету, Његовог оваплоћења и васкрсења истовремено је значио и почетак једне интимне историје сталног и нановог приближавања и интимизовања божанског“, рекао је, између осталог, свештеник Брајовић.

Почињу

Бројну публику и, свакако, умјетнике, који су се својим радовима одазвали позиву за учешће, поздравио јеу име Духовног центра Антоније Кнежевић, управник.

Почињу

Поставку чини око 90 експоната, а њихови аутори су, између осталих, десетак познатих никшићкихумјетника, те полазници Атељеа „Дали“ из Никшићаи Школе цртања, сликања и вајања „Отворени атеље“, која је заједно са Црквеном општином Никшић организатор овог догађаја. У изложби су са својим радовима учествовала и дјеца из Требиња.

Почињу

Изложба је, иначе, била хуманитарног карактера.

Почињу

Изложба васкршњих јаја је изазвала велико интересовање публике и неки од експоната, већ, приликом отварања нашли своје купце.