Свечана прослава Спасовдана у Драговољићима код Никшића

Светом Литургијом, литијом и резањем славског колача прослављена је храмовна слава цркве Вазнесења Господњег у Драговољићима.

Свечана прослава Спасовдана у Драговољићима код Никшића

Литургијом је началствовао протосинђел Павле Радусиновић, намјесник манастира Острога, а саслуживали су: протосинђел Јеротеј, нaмјесник манастира Ђурђеви Ступови, протојереј Миодраг Тодоровић, надлежни парох и јереј Мирко Вукотић.

Свечана прослава Спасовдана у Драговољићима код Никшића

У Светом богослужењу евхаристијски је учествовао велики број вјерника из Драговољића, Жупе никшићке и Никшића, монахиње Жупског манастира са игуманијом Ефимијом, као и сестре из других манастира са подручја Црне Горе.

Свечана прослава Спасовдана у Драговољићима код Никшића

Празничну службу увеличао је и радосни чин крштења. Печат дара Духа Светог примили су малени Сава и Симонида, дјеца Ратка Бабића, кума овогодишње храмовне славе.

Свечана прослава Спасовдана у Драговољићима код Никшића

По зaваршеној Литургији у којој је вјерни народ приступио Светој тајни причешћа, празнична литија је опходила храм уз читање Светог Јеванђеља и узношење молитви Господу за благостање, мир и напредак васколиког свијета.

Свечана прослава Спасовдана у Драговољићима код Никшића

Обављен је и помен за покој душе Милована Поповића, свештеника из Драговољића и других са њим мученички страдалих током Првог свјетског рата, чији земни остаци почивају поред храма Вазнесења Господњег у Драговољићима.

Свечана прослава Спасовдана у Драговољићима код Никшића

Освештан је и преломљен славски колач, а сабраном народу бесједом се обратио протосинђел Павле.

Свечана прослава Спасовдана у Драговољићима код Никшића

Захваљујући љубави и гостопримству настојатељице древног храма Светог Спаса у Драговољићима, монахињи Евангелији Аћимовић, храмовна слава је настављена сабрањем уз братску трпезу љубави.

Свечана прослава Спасовдана у Драговољићима код Никшића

Приређен је и пригодан културно-умјетнички програм у којем су наступили пјесници и гуслари из Удружења књижевника и умјетника - Срба из Црне Горе "Горска вила“.