Ускоро почињу радови на изградњи цркве Светог Стефана пиперског и жупског

Црквени одбор Жупе никшићке одржао је, на празник Вазнесења Господњег, у четвртак 21. маја 2015, састанак у сеоском дому у Кутима поводом планирања градње цркве која ће бити посвећена Светом Стефану Пиперском и Жупском.

Састанку је присуствовало 25 чланова Одбора. Парох жупски протојереј Василије Брборић је казао да су они генерација која је добила прилику да, 350 година након упокојења Преподобног Стефана, сагради храм поменутом светитељу, а која би уједно била прва црква њему посвећена.

Naslov neki

Мјештанин Милоња Бечановић раније је поклонио плац на којем ће се градити црква.
Свештеник Брборић подсјећа да су прије годину и по дана посјетили манастир Ћелију пиперску у којем почивају Светитеље мошти и узели благослов од Светог Стефана за градњу цркве.

Прилог за градњу храма већ је дало неколико благочестивих људи: свештеник Веселин Сворцан из Аустралије, породица Булатовић за покој душе Никше Булатовића, затим Лука Булатовић из Лондона, те сестра у Христу Ревека из Бразила.

Naslov neki

Отац Василије додаје да је његова жеља, као надлежног пароха, да се црква гради саборно, да у том богоугодном дјелу учествују сви мјештани Жупе, а не само појединци и позива жупске домаћине да помогну према својим могућностима како би се на темељима куће у којој је рођен Преподобни Стефан подигла светиња њему посвећена.

Црквени одбор Жупе никшићке планира да, док се чека идејни пројекат за цркву, најприје оспособи пут до плаца и обезбиједи воду и струју.