Писмо захвалности Архиепископа петергофског Г. Амвросија

Његово Високопреосвештенство Архиепископ петергофски Г. Амвросије послао је, неколико дана након посјете Епархији будимљанско-никшићкој и светињама Црне Горе, писмо захвалности Преосвећеном Епископу будимљанско-никшићком Г. Јоаникију. Текст писма преносимо у цјелини:

Писмо захвалности Архиепископа петергофског Г. Амвросија Епископу будимљанско-никшићком Г. Јоаникију

ЊЕГОВОМ ПРЕОСВЕШТЕНСТВУ
ПРЕОСВЕЋЕНОМ ЈОАНИКИЈУ
ЕПИСКОПУ БУДИМЉАНСКО-НИКШИЋКОМ

ВАШЕ ПРЕОСВЕШТЕНСТВО, ДРАГИ ВЛАДИКО!

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

Најискреније и од свег срца Вам благодарим за позив да са студентима Санкт-Петербуршке духовне академије посјетим древна и света мјеста Црне Горе, и повјерену Вам благословену Будимљанско-никшићку Епархију.

Ви сте нам заједно са Вашим клиром и паством уприличили најтоплији пријем, указали огромну пажњу и открили нам много тога што је свијетло и добро. Ова посјета ће остати забиљежена у историји наших народа и сигурно дубоко урезана у срце свакога ко је у њој учествовао. Врхунац посјете био је заједнички принос Бескрвне Жртве чиме смо запечатили ову посјету у вјечности.

Ријечи захвалности упућујем свима који су се потрудили да би се ово велико дјело остварило. Препоручујемо Вашим светим молитвама оне који уче и који се уче у Санкт-Петербуршкој духовној академији као и моју недостојност.

Од сада Ваш недостојни молитвеник,

Ректор Санкт-Петербуршке