Свечано испраћене мошти Светог Нектарија Егинског из Никшића

На празник Преподобног Петра Коришког, у понедјељак 18. јуна 2018, након свете Литургије, коју је, у Саборном храму Светог Василија Острошког, служило свештенство нишићког намјесништва, свечано је испраћена честица моштију Светог Нектарија Егинског из Никшића.

Свечано испраћене мошти Светог Нектарија Егинског из Никшића

Свете мошти су дошле у Никшић у суботу 16. јуна у 18 часова, када је свештенство са вјерним народом свечано и са духовом радошћу дочекало великог светитеља и исцјелитеља Светог Нектарија Егинског, цјеливајући дјелић његових нетљених моштију. Том приликом одслужено је Велико бденије и акатист Светитељу, а наредна два дана служене су свете Литургије, Вечерња служба и акатист овом великом угоднику Божјем. Свештеници никшићког Саборног храма чували су мошти и дежурали поред њих, док су вјерници Никшића и других мјеста, непрестано, долазили на поклоњење Светитељу, молећи се за здравље и спасење. Читане су молитве за бездјетне брачне парове, да Господ молитвама Светог Нектарија обољелима подари исцјељење, за вјернике који желе да ступе у Свету Тајну брака.

Присуством на свим овим богослужењима, вјерујући народ је показао да није духовно мртав, већ да је жедан вјечно живе воде, а Свети Нектарије својим доласком подсјетио је све на Царство Небеско и живот вјечни.

У понедјељак 18. јуна, свету Литургију служио је протојереј Миодраг Тодоровић.

Послије Литургије, мошти су, у пратњи протојереја-ставрофора Слободана Јокића, архијерејског намјесника никшићког и свештенства Саборног храма ношене  на мјесто градње црквеног Спортско-омладинског центра и цркве, посвећених Светом Нектарију Егинском, у Никшићу, како би тај цјелокупан простор Светитељ, још једном, благословио својим присуством.