Недјеља Свих Светих у Дубљевићима

У Недељу Свих Светих, прве седмице по Духовима, 11. јуна 2017. године, света Литургија одслужена је у цркви Светог Василија Острошког у селу Дубљевићи у Пиви.

Недјеља Свих Светих у Дубљевићима

Литургију је служио јереј Мирослав Михаиловић, парох пивски, а молитвеном сабрању присуствовао је,у великом броју, вјерни народ овог пивског села, односноприпадници братстава Дубљевићи и Полексићи, чијим трудом и љубављу је подигнут овај свети храм.

Благословом Преосвећеног Епископа Јоаникија, који је храм освештао 2011. у Недјељу Свих Светих, саборни дан братстава Дубљевића и Полексића, не само оних који овдје живе, него и оних који су расељени изван Црне Горе, је управо у прву недјељу по Духовима, на велики празник Недјељу Свих Светих.

Недјеља Свих Светих у Дубљевићима

По одслуженој Литургији свештеник је са сабраним народом благосиљао славски колач и жито, који су принешени у славу и част Свих Светих, a поводом овогодишњег сабрања, чији је домаћин био Грујица Дубљевић, иначе син пок. Милуна Дубљевића, дародавца земље за изградњу цркве Светог Василија Острошког. Он је дио крсног колача предао Зорану Дубљевићу, који је ће бити домаћин славља наредне године.

Надлежни парох, о. Мирослав Михаиловић је пастирском бесједом сабранима честитао празник Свих Светих, подијеливши са вјерним народом радост поводом канонизовања Светих пивских новомученика.

Недјеља Свих Светих у Дубљевићима

Он је позвао присутне да, као што су сложно и са љубављу градили овај свети храм,на исти начин, саборно учествују и у животу заједнице у Цркви Божјој, да у саборној радости учествују у прослави Недјеље Свих Светих као дана окупа братственика и њихових гостију.

Након свете службе Божје благосиљана је трпеза братске љубави и одржан пригодан програм.