Завјетина села Бијела Црква

У селу Бијела Црква, у цркви Светог апостола Луке 16. Јуна 2016, прослављена је завјетина села и у току Литургије обављена и Света Тајна Крштења.

Свету литургију је служио парох рожајски јереј Слободан Радојевић. Он се вјернима обратио поучним словом.

"У име Оца и Сина и Светога Духа,
За једну породицу нема веће радости него када добију новог члана, па тако ни за цркву која је једна велика породица нема веће радости него када добије нове чланове, новокрштену дјецу Божију. Без обзира на године новокрштени је новорођенче које да би расло и развијало се мора да се храни духовном храном, мора да се сједињује са Христом кроз причешћивање на Светој Литургији самим Тијелом и Крвљу Господњом. Дијете кад се роди ако не једе умире, храна је та која му даје живот, али ова земаљска храна је заправо храна која само одлаже тренутак смрти док храна која даје Живот чека нас само на Литургији."

Завјетина села Бијела Црква

"Црква је наша мајка а причешће млијеко уз које узрастамо до пуноће Христове.
Доласком на Литургију полако градимо један по један камен тијела свог које причешћем постаје храм Духа Светог. Наше тијело треба да буде мјесто гдје се служи Литургија. Градећи од свог тијела храм Господњи, упоредо треба да градимо и овај храм у којем смо се окупили да прослављамо Име Господње. Треба себе да уградимо у овај Храм, јер градећи Храм градимо своје име, градимо себе. Овај храм ће бити свједок нашим потомцима како су њихови преци свједочили Име Господње у времену и мјесту гдје је тешко било свједочити вјеру, гдје је тешко било рећи да си Србин и да си Православац, гдје је било тешко чувати ћирилицу, али овај храм ће нашим трудом засијати у пуном сјају и свједочиће многим генерацијама ко смо шта смо и чији смо. Треба да се угледамо на домаћина данашњег славља, господина Бошка Булатовића, који је са сестрама из Швајцарске поклонио ове три иконе. Добрим дјелима свједочимо Име Господње и читавог свог живота и на сваком мјесу треба да сведочимо и прослављамо име Оца и Сина и Светога Духа."