Изложба ликовних радова "Најљепше ћирилично слово“

У организацији НВО Културни центар "Ћирило“, у Црквено-народном дому Светог Василија Острошког у Никшићу, у понедјељак 27. јуна 2016, уприличена је изложба ликовних радова на тему "Најљепше ћирилично слово“.

Изложба ликовних радова

Поставку чини око 50 радова, чији су аутори ученици основних, средњих школа и студенти из Никшића, који су своје креације достављали на ликовни конкурс "Најљепше ћирилично слово“.

Стручни жири у чијем саставу су умјетници: Бошко Раичевић,сликаракадемски вајар Рајко Сушић и академски графичар Зоран Баровић издвојили сутри најуспјешнија рада. Прво мјесто освојио је рад Андрије Вукотића, ученика ОШ "Олга Головић“, другонаграђена је Анђелка Перовић, полазница школе сликања "Отворени атеље“, а трећа награда је припала Тамари Митрић.

Изложба ликовних радова

Уручујући награђенима дипломе и пригодне поклоне координатор пројекта Зоран Џикнић је казао да је на конкурс пристило 56 веома маштовитих радова у којима је исказана висока креативност.

"Желим, првенствено, да захвалим наставницима који ме подржавају у мом раду, а онда и организаторима изложбе, јер камо среће да има више оваквих дешавања. Чини ми се да ријетко ко данас, бар ја да знам, пише ћирилицом“, рекао је Андрија Вукотић, аутор оригинално осмишљеног ћириличног слова Ћ.

Изложба ликовних радова

Овом приликом уручене су и захвалнице људима који су помогли организацију изложбе, а похваљени су и аутори: Сања Банићевић, Теодора Пејовић, Ана Томановић, најмлађи учесник изложбе Софија Сушић, Маргарета Павићевић и браћа Симеон и Лука Радуловић.

Овом приликом приказан је краткометражни едукативни филм о етно инструментима. Ликовни конкурс на тему "Најљепше ћирилично слово“ организован је у оквиру пројекта "Извориште – Никшић 2016“, чији је циљ афирмација младих талената из области етно музикологије и допринос у очувању ћириличног писма. Финансијски је подржан од Фонда за заштиту и остваривање мањинских права у Црној Гори.