Тројеручица прослављена у манастиру Ђурђеви Ступови уз Икону Пресвете Богородице Побједитељне

У четвртак 25. јула 2019, молитвено је прослављен празник Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, у катедралном манастиру Епархије будимљанско-никшићке, Ђурђевим Ступовима. Литургијско сабрање увеличао је долазак Чудотворне иконе Пресвете Богородице Побједитељне из Руске Православне Цркве, која, ових дана, обилази цркве и манастире у Црној Гори.

Поводом празника Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, чија копија се, на благослов и радост вјерног народа, од прошле године, налази у манастиру Ђурђеви Ступови, служена је, на дан молитвеног прослављања, света Литургија.

Празнично сабрање увеличао је долазак Чудотворне иконе Пресвете Богородице Побједитељне која, са благословима Митрополита црногорско-приморског Г. Амфилохија и Епископа будимљанско-никшићког Г. Јоаникија,  обилази храмове и манастире у Црној Гори. Икону, која је дошла из храма Преображења Христовог на Жабљаку, дочекали су свештенослужитељи Епархије и сабрани вјерни народ.
По уношењу у храм, вјерници су приступили поклоњењу и цјеливању Иконе Пресвете Богородице Побједитељне и Иконе Пресвете Богородице Тројеручице, у спомен чијег празника је служена света Литургија.

Началствовао је протојереј-ставрофор Драган Ристић, архијерејски намјесник берански уз саслужење братије Манастира и беранског свештенства.

Сабраном вјерном народу о Пресветој Богородици и Икони Пресвете Богородице Тројеручице, бесједио је началствујући, свештеник Ристић.

„Диван је дан данашњи у којем нас је Господ удостојио да, на празник Тројеручице, чија је двојница овдје, у овој светињи древној, а оригинал се налази у манастиру Хиландару, имамо, данас, још једну Икону Пресвете Мајке наше Богородице мироточиву Побједитељницу. Управо у ово вријеме, када су наиша искушења која нас прогањају, Господ нас укрепљује, оснажује, даје потпору и поручује нам: Не бојте се, јер сам ја са вама и нико не може против вас“, бесједио је о. Драган.

Бројни вјерници су, током дана, цјеливали и поклањали се Иконама Пресвете Богородице Побједитељне и Пресвете Богородице Тројеручице.