Епископ Јоаникије посјетио село Барице код Бијелог Поља

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије посјетио је, на празник Светих апостола Петра и Павла, 12. јула 2018, цркву посвећену овим Правоврховним апостолима, у селу Барице код Бијелог Поља.

Епископ Јоаникије посјетио село Барице код Бијелог Поља

Владику је у празничној радости дочекао вјерни народ овог живописног, планинског краја, сабран у прослави храмовне славе.
Преосвећени Епископ Јоаникије захвалио је окупљеном народу и поздравио их пригодном бесједом.

„Ову љепоту заокружили сте са црквом, са светињом и то сте урадили по Божјем надахнућу, јер сте подигли ову цркву за вас, за ваше покољење и, ако Бог да, за ваше потомство, ваше наследнике, дјецу, унучад, праунучад и све тако, кроз будућа покољења, да се овдје сабирају.

А данас је велики празник Светих славних и свехвалних апостола Петра и Павла, заправо Христов празник, јер ако су Свети апостоли славили Христа и ако су они славни зато што су били Христови, онда је овај празник Христов и апостолски наше свете апостолске вјере. Наша вјера је апостолска вјера, а то значи да је вјера очевидаца, оних који су непосредно слушали Христа Господа, који су гледали Његова чудеса, који су видјели Његово распеће, Његову смрт на крсту, Његово погребење и схватили Његово дјело тек кад је Господ Исус Христос васкрсао и када их је надахнуо Духом Светим, Духом Божје истине, правде, љубави, разума Божанског те су могли да схвате дјело Христово, а оно је по свему божанско и по свему спасоносно за нас који у Њега вјерујемо, који се у Његово име крштавамо, који чувамо своју вјеру православну“, рекао је Преосвећени владика.