Сабор у Милошевићима

Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије служио је у седму суботу по Духовима, на празник Свештеномученика Панкратија, 22. јула 2017, Свету Архијерејску Литургију у цркви Светог архангела Михаила у Милошевићима код Шавника.

Сабор у Милошевићима

Саслуживало је свештенство и свештеномонаштво Епархије, а литургијском сабрању присуствовао је вјерни народ овог краја, припадници братстава Жижић, Кнежевић и Јошановић, чијим трудом и љубављу је и обновљен храм у овом живописном дробњачком селу.

Сабор у Милошевићима

Послије Свете службе Божије, у којој су вјерници приступили Светој Тајни причешћа, одржан је црквено-народни сабор. Сабрање уочи празника Сабора Светог архангела Гаврила, који се празнује као љетњи Аранђеловдан и љетња је слава овог храма, установљено је, с благословом Његовог Преосвештенства Епископа Јоаникија.

Сабор у Милошевићима

Владика је са свештенством и вјерним народом благосиљао и преломио славски колач и жито.

Сабор у Милошевићима

Данашњи празник и храмовну славу ријечима архипастирске бесједе сабраним вјерницима честитао је Његово Преосвештенство Епископ будимљанско-никшићки Г. Јоаникије.

Сабор у Милошевићима

Послије Литургије одслужен је четредесетодневни помен Томиславу Жижићу, предсједнику Црквеног одбора.

Сабор у Милошевићима

Црквено-народни сабор братстава Жижић, Кнежевић и Јошановић, покренут 2008. године, настављен је уз братску трпезу љубави.